شش تاکتیک‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند هوش مصنوعی

PECS (فیزیک ، احساس ، شناخت ، اجتماعی ، توصیف می کند که چگونه این چهار قسمت بر رفتار عوامل تأثیر می گذارد). به جز در مورد A770 8GB که اکنون با قیمت 270 دلار در دسترس می باشد و A750 که از 220 دلار شروع می شود. در این مقاله از مجله فرادرس ابتدا به طور جامع به این سوال پاسخ داده شده است که هوش مصنوعی چیست و سپس به مهمترین مباحث و مفاهیم مرتبط با هوش مصنوعی پرداخته میشود. در کنار تمام این مشخصات، طراحی یکدست و جذاب این لپ تاپ نیز میتواند یکی از فاکتورهای مهم برای خرید آن باشد. در نقطهی مقابل، اگر با محدودیت منابع مالی روبرو هستید، گزینههای بسیار معقولتر و مقرون به صرفهتری نیز در اختیار شما قرار دارند و هر شرکت کارتهای مختلفی برای وضوحهای ۱۰۸۰p ،۱۴۴۰p و یا ۴K توسعه میدهد تا با دامنهی انتخاب گستردهتری روبرو شوید. کاربرد دیگر آنان تأثیر بر نرخ مبادلاتی خارجی یا بینالمللی ارز و ایجاد اعتماد در بازارهای مالی است. جالب است بدانید که پیش از این برای دریافت خروجی به مراتب کمتری نسبت به این کارت، گزینهی دیگری جز خرید RTX 2080 Ti با قیمت ۱۰۰۰ دلار وجود نداشت.

در مراحل قبل کلمه کلیدی و هدف کاربر از سرچ آن را مشخص کردید حال زمان آن رسیده برای موفقیت در سئو گوگل محتوایی که کاربر به دنبال آن است را تولید کنید. برای مثال در بین دوست و اشنایان خود کسی صاحب وبلاگ و سایتی را می شناسید می توانید این گونه از او در خواست کنید که:«ایا می توانید از سایت و وبلاگ خود سایت من را به عنوان همکار معرفی کنید و یک لینک به سایت ما بدهید؟ شرکت AMD به وسیلهی RDNA 2 اولین تجارب خود در رهگیری پرتو را کسب کرد و شرکت انویدیا نیز مدتی قبلتر به این فناوری دست یافته بود. علاوه بر این که باید بین قدرت پردازندهی مرکزی و کارت گرافیک تعادل برقرار باشد، بلکه باید از سازگاری مادربرد با دو قطعهی مذکور نیز اطمینان حاصل شود تا از قدرت هر دو پردازنده بهرهگیری کامل صورت بگیرد. البته، در نظر داشته باشید که خرید کارتهای پایین ردهتر سریهای مذکور از جمله RTX 2060 در ازای فعالسازی قابلیت رهگیری پرتو نرخ فریم کمتری را ارائه میکنند و اگر نرخ فریم نیز برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، بهتر است که سراغ کارتهای بالارده بروید تا در آینده از این نظر با مشکل خاصی روبرو نشوید.

جدیدترین کارت گرافیک سری RTX 3000 به سادگی از نظر قدرت توان رقابت با کارت گرافیک RTX 2080 Super را دارد و در عین حال قیمتی بسیار کمتر از آن نیز طلب خواهد کرد. نه تنها هیچ بازیای، بلکه هیچ برنامه یا پروژهی سنگین گرافیکیای نیز نمیتواند حافظهی اختصاصی ۲۴ گیگابایتی این کارت گرافیک را به چالش بکشد و حتی میتوانید بازیها را با وضوح ۸K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه توسط این کارت اجرا کنید. زمانی که بحث عملکرد و توان خروجی به میان بیاید، با هیچ کارتی نمیتوان Nvidia GeForce RTX 3090 را شکست داد. در مجموع، خرید کارتهای گرافیکی بالا رده تنها در صورتی عقلانی خواهد بود که هیچ مشکلی با پرداخت مبالغ سنگین نداشته باشید. با خرید کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3080 با خیالی راحت میتوانید سالها بازیهای مختلف را در وضوح ۴K تجربه کنید. اما موردی که عملکرد بین شرکتهای مختلف را از یکدیگر متمایز میکند، فناوری رهگیری پرتو (Ray-Tracing) است. در واقع، برچسبهای حدوداً ۸۰ میلیون تومانیای که در فروشگاههای مختلف به این محصول چسبانده شدهاند، با عادی شدن اوضاع کنده خواهند شد و کم کم شاهد نزدیک شدن قیمت این کارت به نرخ واقعیاش خواهیم بود. همچنین، این کارت یکی از بیشترین جهشهای نسلی در تاریخ کارتهای گرافیک محسوب میشود و شاهد افزایش ۵۰ تا ۸۰ درصدی خروجی این کارت نسبت به کارتهای به نسبت قدیمیتر هستیم.